Залишилася без пенсії: як 71-річна білоруска живе у батьківській хаті на Волині

30 Листопада 2023, 09:40
71-річна Лідія В'юн до 2008 року жила у Білорусі. Фото: Суспільне Луцьк 669
71-річна Лідія В'юн до 2008 року жила у Білорусі. Фото: Суспільне Луцьк

71-річна пенсіонерка, громадянка Білорусі Лідія В'юн живе та господарює у батьківській хаті на Волині. Українського громадянства немає, має лише посвідку на постійне проживання.

Народилася і виросла Лідія В'юн у селі Мала Глуша Камінь-Каширського району. Після закінчення навчання вийшла заміж за білоруса, 40 років прожила у Бресті, працювала вчителькою початкових класів, повідомляє Суспільне.

2008-го року приїхала на Волинь глядіти хворого батька. У 2013 році він помер. Каже: збиралася повернутися у Білорусь, але там помер і чоловік. Жінка віддала квартиру у Бресті дітям, а сама залишились господарювати у рідному селі на Волині.

З початком повномасштабної війни залишилася повністю без грошей. 

«Пенсія на Білорусі, передати її не можуть», — каже Лідія В'юн.

Додає: єдине за чим сумує, що не може побачитися із дітьми та чотирма онуками, які живуть в Білорусі, хоча до сусідньої держави від Малої Глуші навпростець 10 кілометрів.

Пропасти не дають сусіди, говорить жінка.

До зими в умовах війни господиня цього року підготувалася. Хоча в хаті має газ, запаслася дровами, наквасила капусти та накрутила консервації.

Як розповіла Суспільному пресофіцерка волинських прикордонників Маргарита Вершиніна: у Лідії В'юн, як і в інших громадян, зараз є можливість виїхати з України через пункти пропуску з країнами ЄС. Однак перед цим треба ознайомитися з порядком пропуску.

 

Коментар
01/03/2024 Четвер
29.02.2024