Пояснили, чому росіяни призупинили обміни військовополонених

28 Листопада 2023, 13:05
Фото ілюстративне: freepik.com 1906
Фото ілюстративне: freepik.com

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко каже, що РФ призупинила обміни військовополоненими, намагаючись цим вплинути на суспільство й створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.

Про це він розповів в інтерв'ю Суспільному.

Україні нема сенсу утримувати російських полонених, стверджують у Координаційному штабі. Це Росія зі свого боку призупинила обміни, таким чином намагаючись вплинути на українське суспільство.

Читати також: «Наша робота тиха»: як розшукують волинян, які зникли безвісти на війні

«Намагаються переконати, що, мовляв, нічого не відбувається, дивіться! Але насправді робота іде, ми не сидимо, склавши руки, ми постійно працюємо для того, щоб організувати наступні обміни», — каже Яценко.

За словами представника штабу, Україна готова до діалогу та висуває ті чи інші пропозиції росіянам.

«Ми демонструємо пропозиції. Наприклад, ми створили координаційний штаб разом з Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Українські органи влади створили так звані змішані медичні комісії — це інструмент, який передбачений в Третій Женевській конвенції. Це комісія, в яку входять два представники нейтральної країни і один представник країни, яка утримує, тобто України. Аналогічну комісію має сформувати російська сторона для того, щоб ці комісії, відвідуючи місця утримання, могли виявляти військовополонених, які потребують медичної допомоги і які мають бути репатрійовані», — коментує фахівець.

 

Коментар
01/03/2024 Четвер
29.02.2024