Учні Луцького ліцею №25 на інноваційній виставці досліджували, як діє російська пропаганда

10 Листопада 2023, 10:50
Учні восьмого класу Луцького ліцею №25 ознайомилися із XR-виставкою 822
Учні восьмого класу Луцького ліцею №25 ознайомилися із XR-виставкою

Учні восьмого класу Луцького ліцею №25 ознайомилися із XR-виставкою «Справжні причини війни, або Як працює російська пропаганда».

Заняття із медіаграмотності у межах гуртка «Район.Діти» провела редакторка Район.Життя Оксана Федорук.

Цю інноваційну виставку розробили спеціально для протидії російській пропаганді, щоб підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві.

Виставка поєднує плакати з новітніми технологіями – завдяки спеціальному застосунку edAR можна побачити 3D, AR та VR-ефекти. 

Коли учні наводять смартфон на плакат, мобільний додаток edAR активує та «оживляє» картинки, зображені на плакатах. А їх створили з використанням штучного інтелекту, шляхом аналізу великого масиву даних на тему пропаганди загалом та російської зокрема.

Плакати створили з використанням штучного інтелекту
Плакати створили з використанням штучного інтелекту

XR-виставка докладно пояснює, як була побудована система радянської пропаганди та російська пропаганда зараз, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне – показує, до чого це може привести на прикладах реальної війни.

«Ми розбиралися, що таке пропаганда на конкретних прикладах – як Росія створює альтернативну реальність, де війна – це «спецоперація», захоплення чужих територій – це «звільнення», а українці – «нацисти» та інше. Нам важливо це знати, щоб перемагати в інформаційній війні, яка зараз іде в мережі інтернет, соцмережах і триває набагато довше, ніж реальна», – розповідає Оксана Федорук

Читати також: Фейки про Степана Бандеру і бойових комарів: у Колонівському ліцеї учні грали в інтелектуальну гру «НотаЄнота»

Учні восьмого класу Луцького ліцею №25 ознайомилися із XR-виставкою
Учні восьмого класу Луцького ліцею №25 ознайомилися із XR-виставкою

Довідково: додаток edAR, що робить AR-технології доступними для освітян та громадських активістів, розробили ГО «Європейський Інститут Чорнобиля» у партнерстві з ініціативою «НотаЄнота» в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Коментар
22/02/2024 Четвер
22.02.2024
21.02.2024