Вчитель трудового навчання з Луцька захищає Україну разом із своїм сином

02 Жовтня 2023, 09:41
Вчитель військовослужбовець Микола Свиридюк. Фото: Суспільне Луцьк 1034
Вчитель військовослужбовець Микола Свиридюк. Фото: Суспільне Луцьк

Миколі Свиридюку – 54 роки. До повномасштабного вторгнення працював вчителем трудового навчання у луцькому ліцеї №25. 

Був у резерві, а син перед початком повномасштабного вторгнення пішов служити за контрактом в територіальну оборону, повідомляє Суспільне.

«Син був черговим, коли почалося бомбардування аеродрому в Луцьку, він подзвонив і сказав: їдь на допомогу та бери ще когось, ось так я й став військовим», – розповів Микола Свиридюк.

24 лютого на світанку чоловік прийшов до військкомату, але йому відмовили. Тож приєднався до лав територіальної оборони. Спершу, говорить Микола Свиридюк, обороняв кордони Волинської області, зараз як командир відділення роти вогневої підтримки захищає країну на східному напрямку.

«Важко воювати й то дуже важко. Війна взагалі – це досить складна робота. А в теперішній час, коли на одного того бійця скільки тих технічних засобів, що він повинен перехитрити ту всю електроніку, ті всі гаджети, це досить складно», – говорить вчитель.

Вчитель військовослужбовець Микола Свиридюк. Фото: Суспільне Луцьк
Вчитель військовослужбовець Микола Свиридюк. Фото: Суспільне Луцьк

У родині Миколи, крім нього і сина, служить невістка. Чоловік каже: для нас це дуже складний період. 

«Ми то себе захищаємо свою землю. Вони ж – це просто загарбники, яким весь час щось мало і хочеться більше», – говорить військовослужбовець.

Додому у відпустку Микола Свиридюк приїздить нечасто, але колеги та учні, каже, постійно підтримують з ним зв'язок, адже за плечима неабиякий досвід роботи у школі, навчав дітей з 1992 року.

«Ми дуже сумуємо за нашим вчителем. Він подає для нас великий приклад. Ми пишемо листи і чекаємо його з перемогою», – говорить учениця Марта Тимощук.

Зі слів директора ліцею Віктора Цейка, двоє вчителів зі школи зараз служать у ЗСУ, вони пішли не по мобілізації, а добровольцями.

 

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
23.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром