Лучанка з семирічною донькою прибирають сміття у лісі в Гаразджі

23 Вересня 2023, 15:52
Фото: Поліський лісовий офіс 1014
Фото: Поліський лісовий офіс

Лучанка Анна Біла з семирічною донькою Еммою майже щодня буває на екостежці в лісі села Гаразджа. Дівчата виходять з машини, одягають яскраві рукавички, беруть пакет і на прогулянці збирають сміття. 

Те, яке біля лавочок, інформаційних стендів та просто в лісі лишили «чемні» відвідувачі, повідомляє Поліський лісовий офіс.

На центральній лавочці, де можна підзарядити телефон, Емма камінчиками прикріпила записку з простим зрозумілим проханням – не смітити в лісі. 

«Ми тут любимо гуляти давно. Раніше на цій стежці не було такої краси, просто доріжка в лісі. А потім зʼявилися вхідні ворота. Недавно взагалі все облагородили: доріжку висипали щебенем, встановили лавочки, зʼявилася гра з кільцями, доріжка з пеньочків, ці неймовірні знаки з метражем, вказівники. Одразу побільшало і людей. І сміття теж, на жаль. Стаканчики з-під кави, пляшки, торбинки. Було, під лавкою навіть знаходили шкарпетки. От і захотілося прибрати, хоч якось віддячити за те, що для нас таку красу зробили», – розповідає Анна. 

Лучанка Анна Біла з семирічною донькою Еммою
Лучанка Анна Біла з семирічною донькою Еммою

Раніше Емма не хотіла йти гуляти. Говорила, що сумно просто ходити в лісі. А потім їй тут зʼявилися розваги – тепер не проходить повз гри із кільцями, ніколи не минає стежину з пеньочків. 

«Прибирання – теж своєрідна розвага. Ми йдемо, роздивляємося, складаємо сміття в пакет, багато розмовляємо. Тут ліс гарний. Спокійно порівняно. Хоч зараз і стало значно більше людей.  У міському парку добре бути хіба з самого ранку. А у вихідні взагалі людно. Ми любимо такі тихі спокійні прогулянки. Це місце для нас», – ділиться Анна, поки Емма складає у пакет пластикові пляшки, викинуті серед лісу серветки, папірці, навіть пачки від цигарок. 

Днями дівчата назбирали дуже багато сміття. Анна розповідає, що довелося перекладати закуплені продукти в салон автомобіля, а багажник заповнили пакетами зі сміттям. Мабуть, багато людей тут протягом дня пройшлися. 

На завершення прогулянки Анна з Еммою таки наповнили пакет. Завтра повернуться. Що тут буде так само чисто, як вони після себе лишили, мають сумніви. Але це дівчат не засмучує. Сповнена енергії Емма запевняє, що прибиратиме, поки всі не зрозуміють, як це добре – завжди жити в чистоті.

 

Коментар
30/11/2023 Середа
29.11.2023