Всесвітня продовольча програма ООН: українські пенсіонери можуть отримати допомогу від ЄС

31 Серпня 2023, 17:47
Фото ілюстративне 1742
Фото ілюстративне

Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП) у співпраці з Міністерством соціальної політики України та Пенсійним фондом України розпочала перерахування додаткових грошових виплат пенсіонерам у регіонах, які найбільше постраждали від війни.

Про це повідомили на сайті ООН Україна.

Згідно з політикою діяльності гуманітарних організацій в Україні, ВПП ставить в пріоритет для підтримки тих українців, які постраждали від війни. З квітня 2022 року в тісній координації з урядом та іншими гуманітарними організаціями ВПП надала понад 500 мільйонів доларів США понад 3 мільйонам українців.

У межах цієї ініціативи ВПП надає грошову допомогу пенсіонерам, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій (включених до визначеного урядом переліку) та які  отримують пенсійні виплати менші за 3 тисячі гривень  і не отримували інших грошових допомог (допомоги на проживання  для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) чи від міжнародних організацій) з 1 березня 2023 року.

Пенсіонери, які відповідають умовам отримання цієї допомоги, отримуватимуть щомісячну виплату від ВПП у розмірі різниці між пенсією, яку вони вже отримують, і сумою тисячі гривень, мінімальний розмір виплати – 100 гривень. Кошти виплачуються безпосередньо WFP на банківський рахунок, на який пенсіонери отримують свої звичайні пенсійні виплати.

Інформація про таких пенсіонерів міститься в базі даних Пенсійного фонду, подавати заяву або ж запит до Всесвітньої продовольчої програми чи до Пенсійного фонду не потрібно.

Станом на зараз програма націлена приблизно на 260 тисяч пенсіонерів, і кожен пенсіонер буде отримувати платежі щонайменше чотири місяці поспіль. Загальна сума, яку ВПП надає пенсіонерам цього місяця – приблизно 115 мільйонів гривень. 

«Із зростанням цін через війну, мільйонам людей у регіонах, уражених бойовими діями, важко дозволити собі речі першої необхідності, і багато з них змушені зменшувати кількість прийомів їжі, або ж купувати менш якісну та менш поживну їжу. Ми підтримуємо найбільш уразливі верстви населення через уже існуючі інструменти соціальної допомоги, щоб наші програми доповнювали допомогу від уряду», – каже Метью Холлінгворт,  директор ВПП в Україні.  

«Під час війни українці, які проживають на територіях, де ведуться бойові дії, часто потребують додаткової фінансової підтримки. Спільний проєкт Мінсоцполітики, Пенсійного фонду та ВПП  дала можливість забезпечити таку підтримку - і надати її саме тим громадянам, які точно не мають грошових доплат з інших джерел. Це дозволяє Уряду України і міжнародним партнерам спрямовувати наявний в партнерських організацій фінансовий ресурс найбільш вразливим громадянам похилого віку», – зазначила перша заступниця міністра соціальної політики, Дарія Марчак.

Наразі програма фінансується Європейським Союзом із додатковими внесками Норвегії, Швеції та приватних донорів. 

Європейський Союз є одним із головних партнерів Всесвітньої продовольчої програми України з надання допомоги готівкою та продуктами харчування. Минулого місяця ЄС пожертвував ВПП додаткові 6,4 мільйона євро для підтримки грошової допомоги незахищеним українцям. Загалом з березня 2022 року Європейський Союз перерахував ВПП понад 25 мільйонів євро і для грошової допомоги, і для надання продуктів українцям, які проживають у прифронтових регіонах або поблизу них.

Грошова допомога є одним із багатьох способів підтримки ВПП українців, які постраждали від війни. ВПП також роздає продуктові набори в регіонах, близьких до лінії фронту, де їжу важко знайти або вона дуже дорога; підтримує безпечне звільнення замінованих сільськогосподарських угідь у Харківській області, щоб допомогти фермерам і виробникам продуктів харчування відновити роботу. ВПП також зафрахтувала 24 судна, що перевозять українське зерно, в рамках Чорноморської ініціативи, яка допомагає підтримувати сільськогосподарську діяльність і розвивати економіку України.

 

Коментар
24/07/2024 Середа
24.07.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром