Ужгородець створює сонячні електростанції і ремонтує дрони для військових

25 Травня 2023, 15:30
Також чоловік ремонтує дрони для українських захисників. 429
Також чоловік ремонтує дрони для українських захисників.

Ужгородцю Євгену 28 років. Чоловік за фахом електрозварник та ІТ-спеціаліст. 

У нього — інвалідність III групи, пише Закарпаття Онлайн.

Чоловік розповідає, як вирішив допомагати військовим: 

«Мене нікуди не брали із за стану здоров’я. Ну і я вирішив по трошки допомагати. Окопні свічки робив, на ТрО передавав фінанси, купував консерви, їжу, усе, що потрібно. Далі вирішив своїми руками робити».

Ужгородець Євген допомагає ЗСУ
Ужгородець Євген допомагає ЗСУ

Євген має товаришів, які служать у ЗСУ. Пригадує, був випадок, коли товаришу потрібна була розгрузка, рукавиці, піддупник, каримат:

«Я подзвонив другу Саші із Бучі, розповів ситуацію. Кажу: "На частину потреб я маю, зроблю сам. Рукавиці, розгрузку потрібно купувати". Саша фінансово допоміг. На цьому моя допомога не завершилася».

В Ужгороді Євген познайомився із військовим 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Олександром, він передав Євгену дрони. Сказав, які можна відновити, ті відновлювати, які ні, — розібрати по запчастинах.

Якось товариш із Бучі передав Євгену 5 тисяч гривень. Чоловік зателефонував військовому та запитав, що можна купити хлопцям на передову за ці гроші. Той сказав, що у них проблеми із зарядкою. 

«Я запропонував зарядки на сонячних панелях, але військовий сказав, що вони не добре заряджають. Каже, якщо можеш, або зроби сам, або краще купити нормальну станцію. Я коли зайшов в інтернет, побачив ціну, вирішив зробити сам», — пригадує ужгородець.

Євген розповідає, що не знав як виготовляти сонячні панелі, ніколи не торкався теми сонячних панелей, зарядних станцій. Але впродовж місяця зміг це все освоїти, замовити потрібні компоненти та потрошки збирав. Було що до двох ночі крутив, паяв. На вихідних працював над цією роботою. Брав різні компоненти, штекера від старих комп’ютерів. Коробку від інкубатора переробив, зробив кришку до неї.

Так Євген створив першу міні сонячну електростанцію для захисників. Тепер чоловік планує зробити ще дві. Каже:

«Подивлюся якої потужності зробити. Хлопці просили, щоб ці станції тягнули старлінки. Тому буду старатися, щоб вони були нормальної потужності. Але на це потрібен час. Буде ще більше виготовлених. Я домовився із Сашою із Бучі, що він щомісяця буде надавати гроші, а я буду виготовляти. Також допомагають друзі та сусіди. Я їм кажу, чого не вистачає, і хлопці також підкидують по 500-1000 гривень».

 

 

Коментар
13/06/2024 Четвер
13.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром