Відходьте від старих забобонів: Православна церква України дозволила вишивати на свята

21 Травня 2023, 16:45
Джерело фото: фейсбук-сторінка ПЦУ 1716
Джерело фото: фейсбук-сторінка ПЦУ

Православна церква України закликає відходити від надуманих старих забобонів та дозволила займатися рукоділлям на свята.

Як повідомила пресслужба ПЦУ, Церква – це не інституція заборон, і віра – не обмеження, а свобода.

«Вибір такий: вишивати чи відзначати церковне свято? Чи вишивання як таке здатне спотворити велич релігійного свята? Ні. Чи вишивання як рід заняття – це гріх? Ні. Чи можна в один день поєднати і святкування і вишивання? Так. Але тут важливим є вибір, який зробить людина щодо пріоритетності: чи вшанує вона спершу свято, тобто виокремить час для молитви, спілкування з Богом, а потім займеться власною справою (вишиванням), чи час на себе виявиться для людини важливішим і вона зневажить церковне свято, «посуне» Бога?», – кажуть у ПЦУ.  

Загалом, вважають у Православній церкві України, важливо розуміти, що шанування християнських свят ні в якому разі не зводиться до неробства, бездіяльності, до марного проведення часу. Для добрих, корисних і богоугодних справ немає «вихідних»:

«Звичайно, церковні свята і дні пам’яті святих вшановувати потрібно. Але це не значить, що більше нічого робити в той день не можна. Можна, і навіть потрібно – корисні і добрі справи. Рукоділля – це гарний порятунок від неробства і ліні, які святі отці називають дуже небезпечним гріхом. До того ж, рукоділля – це гарна терапія для психічного здоров’я, це творення краси, це мистецтво». 

 

Коментар
13/06/2024 Четвер
13.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром