Класика та гімн: для воїнів, які лікуються в Луцьку, провели концерт камерної музики

04 Лютого 2023, 12:57
Для військових, які лікуються в Луцьку, провели концерт камерної музики 1349
Для військових, які лікуються в Луцьку, провели концерт камерної музики

В одному з медзакладів Луцька для військових, які перебувають на реабілітації, організували концерт вокально-інструментальної музики за участі артистів струнного ансамблю «Імпреза» та обласної філармонії.

Програму для бійців сформували упродовж двох тижнів, розповів Суспільному художній керівник колективу Юрій Ковальчук.

Розпочали захід із всесвітньо відомої композиції Миколи Леонтовича «Щедрик».

Юрій Ковальчук говорить: завдяки культурному заходу та музичним творам хочуть підтримати захисників.

«Звичайно, лірика, бо без лірики куди. Кілька днів назад ми ввели у наш репертуар твір Кріса Томаса – англійського композитора. Коли ми його заграли, ми зрозуміли, що він носить саме вид характеру, який потрібен нам», – сказав музикант.

Юрій Ковальчук. Фото: Суспільне Луцьк
Юрій Ковальчук. Фото: Суспільне Луцьк

Як розповіла солістка Волинської філармонії Юлія Єфімчук, від початку війни встигла виступити понад 25 разів, а це, зокрема, і вісім концертів на позиціях військових.

«Доводилось, навіть, і у бліндажах співати. Основне завдання – якось вирвати людей із їхніх якихось переживань. Для того, щоб кожен із нашої програми – це буде закордонна музика, і українська – знайшов щось своє», – каже артистка.

52-річний військовий на реабілітації Ігор Мазепа потрапив у медзаклад півтора місяця тому. Говорить: під час концерту найбільше вподобав інструментальні композиції «Танго» та «Польку».

«Я інструментальні ці штуки не чув років 30 вже у натуральному виді. Попав трошки, старі болєзні, через те я тут у госпіталі. Завдання моє – повернутися в взвод і працювати над перемогою», – додав чоловік.

Комунікація між музикантами та військовими, сказала психологиня медзакладу Марія Омельчук, надихає захисників. Каже: запевняє воїнів, що про них не забули.

«Музика є сама по собі уже терапією. Тобто, вона підносить настрій, заспокоює, а класична музика у тому числі одна з найкращих терапій», – говорить фахівчиня.

Окрім класичних і сучасних творів, волинські артисти разом із військовослужбовцями виконали разом національний гімн.

 

 

 

Коментар
24/03/2023 П'ятниця
24.03.2023
15:35