«Пісня завжди буде потрібна, бо піднімає дух»: співак із Луцька став нацгвардійцем

24 Січня 2023, 10:46
Один із солістів Волинського народного хору Юрій Литвинюк 835
Один із солістів Волинського народного хору Юрій Литвинюк

Один із солістів Волинського народного хору Юрій Литвинюк у перші ж дні війни пішов до військкомату, де його записали в резерв. 

А згодом приєднався до лав Нацгвардії, ставши солдатом стрілецької роти, повідомляє пресслужба Військової частини 1141 Національної гвардії України.

29-літній артист є лауреатом багатьох конкурсів і фестивалів. Має багатий репертуар – від арій і стрілецьких пісень до хітів Лучано Паваротті. А відео його виконання «Коломийок про москалів» з оркестром прикордонників отримало на Youtube 3,4 млн переглядів. Іще нещодавно його тенор лунав у Волинському драмтеатрі та Волинському народному хорі.

Син військового, в юності Юрій Литвинюк закінчив військовий ліцей. Однак мрія професійно співати на сцені тоді визначила його подальшу музичну освіту і кар’єру. 

У 2022 р. все змінила повномасштабна агресія росії.

«На нашу землю прийшов сусід із руками по лікоть у крові. І кожен із нас повинен бути корисним в обороні, уміти працювати зі зброєю, вчитися тактиці. Я співав стрілецькі пісні, а тепер служу в стрілецькій роті. Вважаю це закономірним», – посміхається Юрій.

Удома його чекають дружина і донька, якій виповнився один рік. Юрій тим часом проходить навчання зі зброєю в руках, несе службу на важливих об’єктах. Але його музичний талант у підрозділі Національної гвардії також потрібний.

Так, у дні різдвяних свят він приєднався до виступів гвардійського оркестру та церковного хору храму Юрія Переможця, щоб привітати колядками військовослужбовців, які лікуються в одному з медичних закладів Луцька.

«У лютому минулого року я припускав, що, можливо, доведеться попрощатися з піснею, адже захист держави став головним. Але тепер розумію, що пісня завжди буде потрібна. Бо вона підіймає дух і самим захисникам країни. І я чую, як вона й далі лунає в моїй душі», – говорить Юрій.

Після перемоги Юрій Литвинюк планує залишитися служити в лавах Національної гвардії. Хоча він не раз отримував овації на сцені, престиж військової служби сьогодні також дуже високий, – відзначає він.

Один із солістів Волинського народного хору Юрій Литвинюк
Один із солістів Волинського народного хору Юрій Литвинюк

 

 

Коментар
01/02/2023 Вівторок
31.01.2023