Учасники літнього табору для підлітків у Луцьку дізналися, як працює російська пропаганда

11 Липня 2024, 13:12
Заняття в рамах проєкту «Район.Діти» відбулося у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва 212
Заняття в рамах проєкту «Район.Діти» відбулося у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва

Учасники літнього мотиваційного табору для підлітків «Школа Soft Skills» у Луцьку дізналися більше про роботу журналістів, як працює російська пропаганда та як перевіряти інформацію на правдивість.

Таке заняття в рамах проєкту «Район.Діти» у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва провела редакторка видання «Район.Життя», тренерка з медіаграмотності Оксана Федорук.

Вона розповіла про роботу журналістів під час війни. Наголосила, що за 10 років російсько-української війни загинули понад 80 українських медійників. 

За її словами, підґрунтя до початку війни з Україною Москва готувала давно. Вона завжди, перш ніж почати бойові дії, опрацьовує населення дезінформацією, маніпуляціями й відвертою брехнею.  

Оксана Федорук пригадала медіамоніторинг, який провели у Грузії тамтешні журналісти ще у 2020 році. 

«Грузини отримали такі статистичні дані – тільки в одному місяці лише три російські канали 400 хвилин говорили у прайм-таймі про Грузію та Україну. Все, що звучало, – абсолютна маніпуляція та брехня. Коли грузинські медійники робили звіт після проєкту у 2021 році, то написали в ньому: Росія готується до нападу. Було чітко видно з того, що лилося з їхніх екранів: іде підготовка до великої повномасштабної війни», – процитувала вона грузинську активістку Натіа Купрашвілі, з якою у Тбілісі спілкувалася журналістка «Район.in.ua» Ольга Булковська.

Читати також: Грузинів лякають війною в Україні і налаштовують проти Зеленського: як працює роспропаганда у Сакартвело

Пригадали також випадки в Маріуполі, де одразу після окупації на вулицях міста загарбники встановили великі телеекрани та розгорнули мережу пересувних телеекранів, на яких постійно транслювали пропагандистські новини.

Журналістка також пояснила школярам, як відрізнити фейкові новини та визначити маніпулятивний медіаконтент, як шукати першоджерела інформації та яким джерелам можна довіряти.

Щоб закріпити теоретичні знання, учасники літнього табору пограли настільну гру з медіаграмотності «Країна легенд». 

Читати також: «Район.Діти»: учні Луцького ліцею №24 з’ясовували, що таке кібербулінг та як йому протистояти

Фото: Волинська обласна бібліотека для юнацтва
Фото: Волинська обласна бібліотека для юнацтва

Коментар
12/07/2024 П'ятниця
12.07.2024