Картини, писанки і паски: як на Волині пройшли великодні «Теплі долоні»

18 Травня 2024, 14:13
На Волині провели черговий артреабілітаційний проєкт для дітей «Теплі долоні». 501
На Волині провели черговий артреабілітаційний проєкт для дітей «Теплі долоні».

На Волині провели черговий артреабілітаційний проєкт для дітей «Теплі долоні».

З початку широкомасштабного вторгнення цей благодійний табір відбувся уже 17 раз.

У ньому взяли участь діти-сироти або позбавлені батьківського піклування, діти-ВПО, діти, батьки яких воюють на фронті чи загинули на війні, вихованці притулків та центру соціально-психологічної реабілітації.

Автор ідеї – художниця, громадська діячка, арттерапевтка Тетяна Мялковська, організатор – ГО «П'ятерня». Проєкт відбувається у Центрі інтеграції «Замлиння», який очолює отець Ян Бурас.

Читати також: Як на Волині мистецтвом реабілітують дітей, які постраждали від війни

Проєкт відбувається завдяки фінансовій підтримці благодійників з України та з-за кордону, серед них й американський Ukrainian Cultural and Humanitarian Institute (UCHI). Представник якого, меценат зі США, що має українське коріння, Степан Галущак цього разу приїхав в Україну. 

«Тут є фундамент – психологічний підхід допомагати дітям. І мистецтво дозволяє їм заспокоїтися, відволіктися від стресу хоч на трохи… Діти, які бачили жорстокі речі – війну, руйнування, страх – і можуть після цього творити такі речі, таку красу – це є меджик», – поділився він враженнями.

Степан Галущак
Степан Галущак

Цього разу більша частина діток, які були на таборі, – це діти Небесних героїв і воїнів, які перебувають у статусі зниклих безвісти.

З ними працювали реабілітолог, психологи, арттерапевти, митці та художники.

«Тут кожна дитина може знайти для себе щось те, що їй сподобається. Любиш спорт – є зарядка, прогулянки на велосипедах, катання на конях. Любиш малювати – багато майстер-класів із малювання на полотнах, створення ікон, писанкарство. Навіть ті, хто любить готувати, робили ковбаски, паски», – розповіла одна з учасниць проєкту Ірина, яка через війну вимушено переїхала на Волинь із Нової Каховки.

Ірина вимушено переїхала на Волинь із Нової Каховки
Ірина вимушено переїхала на Волинь із Нової Каховки

Як розповідає авторка ідеї цього табору Тетяна Мялковська, через «Теплі долоні» пройшло вже понад 1500 дітей. 

«Коли закінчується черговий тур, у нас неоднозначні відчуття: жаль за тими дітьми, з якими ми дуже згуртувалися, і втома від проробленої роботи. Але цей проєкт має жити, бо це академія людяності і дитинства в час війни», – каже вона.

Тетяна Мялковська
Тетяна Мялковська

1 червня картини дітей, які вони намалювали на «Теплих долонях», будуть представлені на всеукраїнській виставці «Золотий мольберт» в музеї Андрія Шептицького у Львові. Другий мистецький проєкт презентуватимуть у Любліні. 

А зараз дитячі твори можна побачити у галереї артстудії «П’ятерня», яка знаходиться на вулиці Привокзальна, 10В у Луцьку.

Читати також: Як у Луцьку відкривали нову художню студію та першу на Волині дитячу галерею

Коментар
13/06/2024 Четвер
13.06.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром