Шкільні ярмарки, розпродажі, концерти: лучани допомогли «Ангару» зібрати десять мільйонів гривень для ЗСУ

27 Вересня 2023, 19:29
Фото: Волонтерський штаб АНГАР 1153
Фото: Волонтерський штаб АНГАР

Волонтерам луцького штабу «Ангар» за три місяці вдалося зібрати десять мільйонів гривень на потреби ЗСУ.

З нагоди закінчення масштабного збору, що мав назву «Пора міняти долари», на День відкритих дверей запросили донаторів, які передали від десяти тисяч гривень. Їм презентували подарунки – використані гільзи із полігону, які перетворили на символічні артоб’єкти із логотипом волонтерського штабу.

За зібрані кошти вже закупили техніку, тактичну медицину та авто на суму понад сім з половиною мільйонів гривень. І ще 16 запитів знаходяться зараз у роботі.

Як розповіла Район.Життя волонтерка «Ангару» Ірина Новосад, найбільшим донатом за цей час, який принесли однією сумою, був один мільйон 118 тисяч гривень. 

«Згодом вони принесли ще десять тисяч доларів, тому всього вийшло 50 тисяч доларів. Але є багато системних бізнесів, які нам донатять великі суми постійно. Так, наприклад, «7/23», мабуть, теж близько мільйона уже задонатили. І завдяки цьому ми можемо одразу купувати щось велике – авто, дрон чи тепловізор», – каже Ірина.

Але маленькі донати також працюють. Керівниця штабу Ольга Валянік постійно оголошувала збори «по 20 грн» чи «по 50 грн» і назбирувала дійсно велику суму.

«Найменший донат був 4 копійки. Але не потрібно ніколи думати, що мій внесок маленький, він не важливий. Кожна гривня важлива, ми цінуємо будь-яку допомогу і розуміємо, що зараз такий час, що хтось може лише гривню дозволити, а хтось більше, але коли разом – то ефект просто вау», – переконана волонтерка.

З нагоди закінчення масштабного збору на День відкритих дверей запросили донаторів,
З нагоди закінчення масштабного збору на День відкритих дверей запросили донаторів,

Щоб долучитися до збору, у Луцьку проводили десятки різноманітних зборів – починаючи від дитячих ярмарків у школах до фестивалю їжі «Луцьк фуд фест».

Серед активних донаторів – і самі волонтери. Фотограф Роман Домбровський, який волонтерить із перших днів повномасштабного вторгнення, разом із дівчиною Христиною Корецькою зібрали близько 200 тисяч гривень. 

Вони проводили у соцмережах різноманітні збори і лотереї – розігрував українську косметику або цікаві речі, які стосуються тематики «Гаррі Поттера».

Роман Домбровський зібрав близько 200 тисяч гривень, проводячи розіграші в соцмережах
Роман Домбровський зібрав близько 200 тисяч гривень, проводячи розіграші в соцмережах

Луцький бренд «Usual clothes» неодноразово проводив гаражні розпродажі одягу. 

Креативна агенція Partyzan, яка відзначила свій дванадцятий день народження, вирішила замість подарунків та святкувань задонатили «Ангару» 100 000 гривень. За ці гроші придбали Subaru FORESTER для 3-ої окремої штурмової бригади.

Гурт «Фіолет» відіграв у Львові та Києві два концерти спеціально, щоб підтримати масштабний збір. Їм вдалося зібрати 179 572 гривень, за які купили Nissan X-Trail. Авто вже поїхало на схід для потреб 100-ої бригади Волинської ТРО.

Театр «Гармидер» і театральна майстерня «Догори Дриґом» постійно відраховували частину коштів від своїх вистав, проводили різноманітні майстер-класи. 

Фотограф Віктор Голіков провів триденний фотомарафон і назбирав на дрон. 

«Було настільки багато різних активностей та ініціатив, що боїмося когось не згадати. Причому люди організовувалися і проявляли ініціативу самі, і це дуже важливо, бо наших ресурсів не вистачає», – кажуть в «Ангарі».

З початку повномасштабного вторгнення до 31 серпня цього року «Ангар» зібрав для українських військових понад 70 мільйонів 842 тисяч гривень.

«Далі нічого не змінюється – будемо робити те, в чому ми є найбільш ефективними. Це покупка дронів, тепловізорів, авто та забезпечення тактичною медициною. Такі запити до нас надходять щодня», – поділилися волонтери.

 

Коментарі
27 Вересня 2023, 23:51
Супер це чудово
Коментар
26/05/2024 Субота
25.05.2024
24.05.2024